fbpx

Domates Soslu Fasulye Yemeği

Karadeniz Lokumu
25/02/2019
Şifa Deposu: Elma Sirkesi
13/05/2019

Akşam evde ne yemek yapacağım diye düşünmene gerek yok. Mevsimlik size şahane bir öğün sunuyor. Mevsiminde toplanmış fasulyeler sizin için kavanozlara koyuldu. Ağustos’ta toplanan erik domateslerden yapılan rendelenmiş domates soslarımız da sizi bekliyor.

Yarı pişmiş olan fasulye konservemiz ve domates sosumuzla harika bir fasulye yemeği yapmak çok kolay! Net ağırlığı 870 g olan fasulye konservemizin tamamını ve net ağırlığı 600 g olan domates sosumuzun yarısını kullanarak dört kişilik sağlıklı bir öğün hazırlamak için yapmanız gerekenler çok basit.

Önce bir soğanı doğrayıp yağda kavuruyoruz. Fasulye yemeğini patatesli yemek isterseniz bir büyük patatesi de doğrayıp ekliyoruz. Normalde patatesler fasulyeden daha geç pişeceği için önce fasulyeyi sonra patatesleri koyardık yemeğimize ama Mevsimlik fasulyeleri yarı pişmiş olduğundan, sıralamamızı değiştiriyoruz. Mevsimlik domates sosunun yarısı yeterli olacaktır. Domates sosunu da ekledikten sonra fasulyelerimizi ilave ediyoruz. Son olarak tuz ve isteğe bağlı olarak baharat ekleyerek yemeğimizin pişmesini bekliyoruz. Bu kadar basit! Sağlıklı, pratik öğünümüz hazır. Şimdiden afiyet olsun.

Sağlıklı günler dileriz!