fbpx

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Satış Koşulları

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme 13. 06. 2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 – KONU

İş bu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2. 1- SATICI BİLGİLERİ

Ünvan : MEVSİMLİK GIDA ÜRÜNLERİ PAZARLAMA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ.

Adres : Bahçelievler Mh. Ergenekon Sk. No : 11/A  MERKEZ/ ZONGULDAK / TÜRKİYE

Telefon: +90 372 257 68 76

E-posta : info@mevsimlik.com.tr

Vergi Dairesi: Uzunmehmet

Vergi No: 6200741110

MADDE 2. 2 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.mevsimlik.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır. 

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satışbedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

  1. ALICI, Madde 3’te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  2. Sözleşme konusu ürün veya ürünler, her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’Ya daha önce bildirilmek kaydıyla uzatılabilir.
  3. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden mevsimlik.com.tr sorumlu tutulamaz.
  4. mevsimlik.com.tr, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
  5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının mevsimlik.com.tr ‘a ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, mevsimlik.com.tr ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
  6. Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini mevsimlik.com.tr ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde mevsimlik.com.tr ‘a gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.
  7. mevsimlik.com.tr mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 15 iş günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
  8. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için mevsimlik.com.tr ‘a gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri mevsimlik.com.tr tarafından karşılanacaktır.
  9. İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp mevsimlik.com.tr ‘ye posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.